Yemek Yorum
Güncel Yemek Tarifleri

Typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać wymiary w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać wymiary w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Jajo przesuwa się w kierunku macicy. jajo niezapłodnione spotyka się przez 24 godziny.

Prawie wszystkie kobiety są płodne przez około 6 dni – 5 przed owulacją i dniem owulacji. Normalne przygotowanie w gospodarstwie domowym wykorzystuje różne metody określania czasów płodności.

Powinieneś używać rodziny, która jest naturalna do regulowania na wiele sposobów:

Metoda rytmiczna. Spośród najwcześniejszych metod normalnego przygotowywania posiłków w gospodarstwie domowym może to być oparte jedynie na kalendarzu. Norma samicy trwa od 28 do 32 razy. Owulacja występuje zwykle około 14 dnia. Jesteś najbardziej płodna, więc unikasz braku ochrony w dniach od 8 do 19, od tego czasu.

Owulacja szyjki macicy lub technika śluzowa. Tutaj monitorujesz swoje marki. Kiedy owulujesz, Twoja owulacja jest widoczna, elastyczna i wilgotna, jak naturalne białko jaj. Zapisujesz, jaki jest twój śluz, aby wiedzieć, kiedy masz owulację.

Technika podstawowej temperatury ciała (BBT). Twoje ciepło może wzrosnąć od 0,5 do 1 poziomu za każdym razem, gdy owulujesz i pozostać tam do następnego czasu trwania. Dzięki tej konkretnej technice każdego dnia bierzesz ciepło, zanim uwolnisz się od snu, tuż przed tym, jak faktycznie coś takiego możesz spożyć lub przyjąć. BBT, gdy owulacja już się pojawiła, nie jest dobrym sposobem na zapobieganie ciąży ponieważ pokazuje wykres temperatury.

Technika objawowo-termiczna. W tym przypadku łączysz kilka technik, często BBT i śluz szyjkowy. Wykorzystanie kilku technik może zapewnić lepszą koncepcję tego, co robisz w swoim ciele

Zwykłe domowe przygotowanie nie jest tak skuteczne, jak inne. Na podstawie CDC cena awarii wynosi 24%. Oznacza to, że około 1 na 4 kobiety stosujące normalne przygotowanie członków rodziny powinno.

Musisz być ostrożny, sumienny, a także mieć dużo samokontroli, aby ćwiczyć planowanie rodziny, które jest naturalne. Aby osiągnąć sukces, musisz całkowicie przestrzegać wytycznych.

Oczywiste jest, że jest to ściśle związane z dobrostanem psychicznym kobiet. i częściej dotykają kobiety w wieku rozrodczym niż mężczyźni lub kobiety po menopauzie. Estrogen może być również powiązany z zaburzeniami nastroju, które występują tylko u kobiet – zaburzeniem napięcia przedmiesiączkowego, które jest plusem dysforycznym.

To, jak estrogen wpływa na samopoczucie, jest znacznie mniej proste. Czy to może być za dużo estrogenu? Być może niewystarczające? Tak się składa, że ​​psychologiczne skutki estrogenu są prawie tak samo mistyczne, jak same emocje.

Począwszy od okresu dojrzewania jajniki kobiety zaczynają uwalniać estrogen w koordynacji z każdym miesięcznym cyklem, czyli miesiączką. W połowie cyklu ilości nagle rosną, wyzwalając produkcję jajka ().https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/ Potem szybko spadają. W pozostałej części poziom estrogenu rośnie i spada stopniowo co miesiąc.

Normalne ilości estrogenu często się różnią. Duże różnice są typowe dla samicy w różnym czasie lub między dwiema kobietami w ciągu dnia, czyli tak samo jak rund. Określony poziom, który jest mierzony, nie przewiduje zakłóceń psychicznych.

To nie jest wyrażanie estrogenu, nie jest graczem, który jest głównym regulatorem nastrojów. Estrogen działa w całym fizycznym ludzkim ciele, na przykład w obszarach tego kontrolującego uczucia.

Kilka skutków estrogenu obejmuje:

 • Zwiększenie poziomu serotoniny oraz prawdziwej ilości receptorów serotoninowych w obrębie.
 • Zmiana procesu produkcyjnego oraz konsekwencje endorfin, „przyjemnych” substancji chemicznych w.
 • Ochrona nerwów przed uszkodzeniem i prawdopodobnie stymulującym wzrostem nerwów.

Co te skutki oznaczają w kobiecie, czego nie można przewidzieć indywidualnie. Działania estrogenu są zbyt złożone, aby naukowcy mogli je w pełni zrozumieć. Na przykład, pomimo ewidentnie pozytywnego działania estrogenu, wiele kobiecych emocji poprawia się później, kiedy poziom estrogenu jest wyjątkowo niski.

Niektórzy specjaliści uważają, że niektóre kobiety mogą być bardziej podatne na cykl, którym są normalne zmiany menstruacyjne estrogenu. Zalecają, że jest to kolejka górska hormonów, które przez lata reprodukcyjne powodują zaburzenia nastroju.

Aż 90% kobiet napotyka nieprzyjemne oznaki przed ich upływem. Jeśli objawy są wystarczająco poważne, aby ograniczyć poziom życia, należy je rozumieć jako (PMS). W większości przypadków PMS istnieje, gdy:

 • rzeczywiste i objawy, które są emocjonalne niezawodnie kilka dni przed licznymi kolejnymi miesiączkami (czas trwania).
 • Zewnętrzne objawy znikają po pewnym czasie i nie pojawiają się w innych przypadkach.
 • Zewnętrzne objawy powodują poważne problemy osobiste, takie jak na przykład w biurze, na uczelni lub w innym miejscu).
 • Żadne leki, lekarstwa, napoje alkoholowe ani inne nie mogą być przyczyną winy.

, zapalenie dłoni lub stóp i tkliwość to typowe objawy fizyczne. Doświadczanie skrajnie psychologicznych, przeżywanie, złość i drażliwość lub posiadanie i wycofanie, które są społeczne, pojawiają się. Aż od 20% do 40% kobiet może mieć PMS w pewnym prawdziwym momencie życia.

„”

może być miednicą i niższą, na którą napotykają niektóre kobiety. zwykle dzieje się mniej więcej w połowie między; stąd słowo mittelschmerz, który wywodzi się od słów, które są po niemiecku „środek” i „ból”.

Ból towarzyszący owulacji może wahać się od ukłucia, które jest łagodną i poważną irytacją i często utrzymuje się od kilku chwil do godzin. Ogólnie rzecz biorąc, występuje na pojedynczej części miednicy lub miednicy i może się różnić w zależności od tego, który jajnik uwalnia komórkę jajową w danym miesiącu cyklu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielkie krwawienie z pochwy lub wydzielina. Niektóre panie napotykają, szczególnie jeśli dyskomfort jest poważny.

Wiele kobiet nigdy nie doświadcza bolesnej owulacji. Niemniej jednak niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w połowie cyklu i mogą określić na podstawie bólu, że owulują w miesiącu.

Bycie jajkiem rozwija się w jajniku, jest otoczone płynem pęcherzykowym. Podczas owulacji jajo wraz z płynem jest uwalniane przez jajnik. Ponieważ dokładna przyczyna mittelschmerz nie jest znana, uważa się, że płyn lub może podrażniać wyściółkę jamy żołądka, powodując dyskomfort. Ból znika zaraz po uwolnieniu komórki jajowej lub po wchłonięciu płynu lub krwiobiegu przez ciało fizyczne.

Owulacja często występuje około czternastu dni przed cyklem, który jest kolejnym okresem dyskomfortu, który sprawia, że ​​mittelschmerz jest łatwy do rozpoznania. Aby po prostu pomóc w ustaleniu, czy dyskomfort związany jest z owulacją, lekarz może poprosić Cię o sporządzenie wykresu cykli, które są miesiączkowe, odnotowując wszelkie epizody dyskomfortu oraz zlokalizowaną część dyskomfortu (uczucie bólu podczas owulacji często występuje obniżony żołądek).yourpillstore.com Twój lekarz może dodatkowo wykonać badanie żołądka i badanie miednicy, aby wyeliminować inne możliwe, takie jak na przykład torbiel w jajniku. Jakiekolwiek nieprawidłowości w badaniu, może zlecić badania krwi lub prześwietlenia, aby ustalić przyczynę bólu, jeśli ból jest silny lub lekarz zauważy.

„”

31 października 2008 – Czy kobiety mogą powiadomić mężczyzn, że są płodne, delikatnymi zmianami w ich dźwięku?

Badanie, które jest nowością w wykonalnym łączu internetowym między rodzajami kobiecych modyfikacji brzmieniowych, gdy osiąga ona wiele płodnych okresów trzydziestu dni.

Badania te były współautorem Gregory’ego Bryanta i Martie Haselton podczas University of Ca, l. a ..

Spotkali 69 kobiet w typowym chronologicznym wieku 20 lat, z których każda miała regularne okresy i nigdy nie używała hormonów.

Naukowcy zgromadzili następnie dwa zestawy dźwiękowych przykładów poprzez poszczególne osoby.

Jedno nagranie dźwiękowe zostało zrobione, gdy kobiety były w szczytowym okresie, który jest płodny. Kolejny skończył się, gdy był pod koniec, który jest niski.

Oczekiwano, że wszystkie panie będą wyrażać zdanie „Cześć, jestem uczniem na UCLA”. Dodatkowo kazano im wypowiadać sekwencję dźwięków samogłosek, na przykład „eh” w „zakładzie”.

Tak się składa, że ​​po wielu urodzajnych damach, wysokość dźwięków znacznie wzrosła w porównaniu z nagraniem nagranym w skróconym, a więc płodnym czasie.

Ale zdarzyło się to tylko wtedy, gdy zdanie zostało przez nich wypowiedziane, być może nie wtedy, gdy ktoś wypowiedział samogłoskę.

To rozróżnienie w skoku okazało się najlepsze podczas wielu okresów damskich, które są płodne dwa razy wcześniej. To „okno” występuje wtedy, gdy kobiety rzeczywiście mają największe prawdopodobieństwo poczęcia małego dziecka.

Autorzy badań zamieszczają w publikowanych artykułach wszystkie ustalenia, że ​​ich praca przyczynia się do powstania ludzkiego zbioru badań pokazujących, że kobiety mogą uczestniczyć w delikatnych, nieświadomych nawykach przez cały okres, kiedy są płodne.

Autorzy przytaczają wcześniejsze badania, że ​​kobiety ubierają się bardziej atrakcyjnie, gdy są, a egzotyczne tancerki korzystają z wytycznych, gdy są wiele płodne.

Naukowcy twierdzą, że jest możliwe, aby w ekstremalnych okresach wirowały hormony, które są tak płodne jak dźwięk.

Wyniki badań ukazały się w wydaniu czasopisma z 2008 roku Biology Letters grudzień.

Informacje dotyczące zdrowia WebMD sprawdzone przez 31, 2008

ŹRÓDŁA październik:

Bryant, G. i Haselton, M., Listy biologiczne, Grudzień 2008.

Wprowadzenie informacji, UCLA.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy próbujesz mieć dziecko, ale macierzyństwo naprawdę nie występuje? Możesz się zastanawiać, czy musisz sprawdzić, czy Ty lub Twój partner macie problem zdrowotny. Poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się, co dokładnie oznacza bezpłodność i jakie są jej przyczyny. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie masz następne kroki.

Lekarze nazywają to bezpłodnością, gdy nie spodziewasz się regularnego seksu bez stosowania antykoncepcji roku. Jeśli jesteś kobietą powyżej 35 roku życia, oznacza to, że nie poczniesz po sześciu miesiącach.

Bezpłodność nie zawsze oznacza, że ​​jesteś „bezpłodny” – nie jesteś w stanie nigdy cieszyć się dzieckiem. Połowa par, które szukają pomocy, może w końcu mieć dziecko samodzielnie lub z pomocą lekarza.

Ludzie mogą mieć problem z płodnością. Oboje partnerzy mają problemy z płodnością, au około 15% par nie znaleziono przyczyny po wykonaniu wszystkich testów u około 20% niepłodnych par. Można to nazwać niepłodnością, która jest niewyjaśniona.

Najczęstszym powodem niepłodności jest problem, w tym np. Bycie facetem

 • minimalne, a to oznacza, że ​​w nasieniu jest naprawdę za mało lub nie ma go wcale
 • Twoje nasienie nie zgadza się z tym, co powinno, co czasami nazywa się niską ruchliwością plemników.
 • Masz niezwykle wytworzone nasienie.
 • Twoje przewody nasienne są zatkane.

Innym częstym problemem jest krótkotrwały spadek poziomu wytwarzanego nasienia. Może to mieć miejsce za każdym razem, gdy bolą cię jądra. Na przykład może się zdarzyć, że jądra były zbyt gorące przez zbyt długi czas lub być może miałeś kontakt z substancjami chemicznymi lub przyjmowałeś leki, które wpływają na prawdziwą metodę wytwarzania nasienia.

Jeśli pijesz dym lub alkohol, płodność plemników może spaść.

Ponadto mężczyźni od 40 roku życia faktycznie mają obniżoną płodność.

Głównym powodem bezpłodności jest to, że nie uwalniasz komórki jajowej z jajnika, co oznacza, że ​​nie owulujesz. Główną przyczyną może być stan zwany zespołem policystycznych jajników.

Problemy z jajowodami, które przenoszą jaja przez jajnik do macicy, są naprawdę częstą przyczyną. Często rury są zatkane przez tworzenie się tkanki bliznowatej w wyniku zanieczyszczenia lub stanu zwanego.

może powodować problemy z płodnością u kobiet, a także niedowaga lub niedowaga.

Jeśli jajeczko osiąga swoje cele podczas jajowodów, wiele rzeczy może powstrzymać je przed zagnieżdżeniem się w macicy. I śluz szyjki macicy uszkadza nasienie lub spowalnia ich postęp.

U kobiet płodność spada wraz z wiekiem, a więc znacznie bardziej po 35 roku życia. Poczęcie dziecka po 45 roku życia jest rzadkością.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 marca 2019 r

ŹRÓDŁA: 

Globalna Rada ds. Pomysłów i Upowszechniania Niepłodności.  

Podręcznik Merck 2005.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli masz i zastanawiają się, najprawdopodobniej masz kilka ważnych pytań. Czy to może być dla mnie bezpieczne? Czy to utrudni mi osobiste poczęcie? Radzę sobie z moimi oczekiwaniami, jeśli to zrobię, w jaki sposób? Czy moje leki przeciwdrgawkowe mogą zaszkodzić mojemu dziecku?

Na szczęście prawie wszystkie kobiety z padaczką rodzą normalne, zdrowsze niemowlęta. Zainwestuj środki ostrożności, aby mieć więcej niż 90% dziecka, które jest zdrowe. Znajdziesz zwiększone niebezpieczeństwa. Jednak ścisła współpraca z lekarzem pomoże zmniejszyć te zagrożenia.

Powinieneś porozmawiać ze swoim neurologiem i swoim, zanim spróbujesz począć. Wielu lekarzy sugeruje, aby panie z padaczką były pod opieką położnika, który jest obarczony dużym ryzykiem. Oboje mogą chcieć cię uważnie obserwować przez cały czas.

Jest możliwe, że posiadanie padaczki może sprawić, że spełnienie oczekiwań będzie trudniejsze. Panie z epilepsją mają w rzeczywistości mniej dzieci niż panie z podstawówki. Ich cena płodności jest od 25% do 33% niższa od średniej. Dokładnie dlaczego tak jest? Oto kilka możliwych powodów

 • panie z padaczką mają w rzeczywistości wyższe ceny niektórych schorzeń, które mogą powodować bezpłodność. Jednym z tych prostych jest zespół policystycznych (PCOS), którym jest jajnik.
 • Panie z epilepsją są bardziej skłonne do nieregularnych cykli miesiączkowych, co utrudnia osiągnięcie oczekiwań.
 • Panie z epilepsją będą również bardziej podatne na cykle menstruacyjne, które nie wytwarzają komórki jajowej. Nazywa się je rundami bezowulacyjnymi.
 • Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na ilość hormonów w jajnikach, co może wpływać na funkcjonowanie rozrodcze.
 • Panie z padaczką są bardziej skłonne do zaburzeń hormonów związanych z macierzyństwem.

Badanie przeprowadzone w 2018 roku wykazało, że generalnie kobiety z padaczką, które nie miały w przeszłości reputacji bezpłodności, są po prostu tak samo podatne na poczęcie, jak kobiety bez epilepsji.

Jeśli twoje napady nie zostaną opanowane, wpłynie to również na twoją płodność. Specjaliści twierdzą, że kiedy kobieta ma napady, które trwają przez cały czas, jej ciało przygotowuje się do owulacji, mogą zakłócać sygnały, które powodują ten proces.

Kiedy zajdziesz w ciążę, o wiele ważniejsze będzie radzenie sobie z napadami. Ataki w czasie macierzyństwa mogą mieć wpływ na dobre samopoczucie dziecka. Możesz upaść lub dziecko może zostać pozbawione powietrza podczas napadu, co może zranić niemowlę, zwiększając jednocześnie niebezpieczeństwo urodzenia martwego dziecka.

jest naprawdę objawem, który wiele kobiet napotyka na przestrzeni lat, które miesiączkują. Elementem, który jest kluczem odkładającym na bok () związanym z ich typami, może być czas znaków. PMS przypisuje się znacznie więcej niż 150 różnych objawów, jednak cechą charakterystyczną problemów związanych z PMS jest występowanie w ciągu czternastu dni przed rozpoczęciem miesiączki (mniej więcej w czasie). Zaburzenie napięcia przedmiesiączkowego, które jest dysforyczne PMDD) jest tak naprawdę poważniejszym podtypem PMS, który obejmuje więcej rodzajów objawów psychologicznych (takich jak na przykład smutek, wahania nastroju, drażliwość i brak pożądania). Panie doświadczające rozpaczy związanej z PMS i PMDD zgłaszają ulgę, która jest dramatyczna, gdy ich menstruacja jest w toku.

Z drugiej strony – zwane klinicznie – utrzymuje się co najmniej kilka tygodni lub dłużej i wiąże się z emocjami beznadziejności i bezradności. Duża depresja jest zwykle związana z niezdolnością do wykonywania zadań, które są codzienną pracą, a także z komunikacją społeczną, a także z brakiem chęci do wykonywania zadań, które wcześniej sprawiały przyjemność.

Pomimo regularnych rozpaczy wśród kobiet, wielu pacjentek czuje się zbyt odseparowanych i zawstydzonych, aby rozmawiać o swoich objawach z lekarzem. Bardzo ważne jest, aby porozmawiać o swoich objawach razem z lekarzem, zwłaszcza jeśli odczuwasz brak apetytu, skrajną nerwowość, brak zainteresowania lub niezdolność do wykonywania codziennych czynności. Środki zaradcze są łatwo dostępne dla wszystkich rodzajów rozpaczy i dla PMS. i PMDD

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 21, 2019

ŹRÓDŁO: październik 

Forrester- Knauss C. BMC Public Wellness, Październik 2011.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W Stanach Zjednoczonych średni wiek dla „naturalnego” to 51 lat. Niemniej jednak, ze względu na genetykę, chorobę lub niektóre kobiety przechodzą przed chronologicznie 40 rokiem życia. Menopauza, która występuje przed tym wiekiem, indukowana lub naturalna nazywana jest „przedwczesną” menopauzą.

Oprócz pracy z innymi objawami, które towarzyszą menopauzie, wiele kobiet przechodzi menopauzę, która jest przedwczesna, aby poradzić sobie z bardziej realnymi i psychologicznymi problemami. Kobieta, która tego chce, może mieć kłopoty na przykład, ponieważ menopauza sygnalizuje koniec płodności kobiety.

wczesnej menopauzy w wielu przypadkach są takie same, jak te wyszkolone przez kobiety przechodzące menopauzę, która jest naturalna, może obejmować:

 • Nieregularne lub nieodebrane czasy trwania
 • czasy, które są cięższe lub lżejsze niż typowe
 • (nagłe uczucie ciepła, które rozprzestrzenia się na tułowiu

Te znaki naprawdę wskazują, że jajniki produkują mniej.

Niektóre kobiety mogą doświadczać wraz z powyższymi objawami

 • (może również stać się cieńszy i mniej wszechstronny)
 • drażliwość i pogorszenie ()
 • zmiany psychiczne (drażliwość, wahania nastroju, umiarkowane)
 • , , lub usta

Oprócz objawów z powyższej listy, czy przechodzisz przedwczesną menopauzę, jeśli masz mniej niż 40 lat i doświadczasz któregokolwiek z poniższych stanów, powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia:

 • Napotkałeś lub
 • Ty lub członek rodziny przychodzi z lajkiem, lub
 • Bezskutecznie próbowałeś być dłużej niż rok
 • Twoja mama lub siostra wykwalifikowana menopauza, która jest przedwczesna i zdiagnozuje wczesną menopauzę, Twój lekarz najprawdopodobniej wykona i wyciągnie wnioski, aby wykluczyć inne schorzenia, takie jak na przykład macierzyństwo i choroba. Ona lub on może dodatkowo zakupić test, aby określić Twoje kwoty. Niższy poziom estradiolu może wskazywać, że jajniki zaczynają zawodzić. Ilekroć poziom estradiolu jest poniżej 30, może to sygnalizować, że jesteś w okresie menopauzy.

  Niemniej jednak, prawdopodobnie najważniejszym testem, który jest ważny w identyfikacji wczesnej menopauzy, jest tak naprawdę test, który podnosi poziom hormonu folikulotropowego (FSH). FSH powoduje, że jajniki wytwarzają estrogen. Ilekroć twoje jajniki spowalniają produkcję estrogenu, poziom FSH wzrasta. Ilekroć poziom FSH przekracza 40 mIU / ml, często wskazuje to na menopauzę.

  W poczęciu dziecka liczy się czas. Musisz upewnić się, że warunki są odpowiednie dla nasienia i komórki jajowej. Twój cykl menstruacyjny może Ci podpowiedzieć, kiedy organizm jest w stanie rozpocząć zabieg.

  Krok, który jest pierwszym krokiem do opanowania czasów, kiedy jest wielu płodnych. Prawie wszystkie kobiety mają 28-dniowy cykl menstruacyjny. Co oznacza, że ​​możesz zajść w ciążę około 6 razy w każdym miesiącu. Obejmuje to czas, w którym niektóre z Twoich jajników uwalniają komórkę jajową, zwany owulacją, oraz 5 razy poprzedzający. Kochanie się na tym ekranie jest kluczowe. Nie możesz zajść w ciążę bez owulacji i monitorować okresy, które są co miesiąc jedną z metod poznania płodności swojego organizmu.

  Aby to znaleźć, musisz sporządzić wykres swojego cyklu miesiączkowego i czasu, w jakim się on utrzymuje. Dzień 1 może być pierwszym dniem obowiązywania. Ponieważ okres twojego okresu może się nieco różnić od każdego miesiąca, najlepiej jest śledzić kilka miesięcy.

  Po typowym okresie odejmij 18 razy najkrótszy okres. Właściwie to jest dzień, w którym pierwszy dzień może być płodny. Następnie odejmij 11 razy przez najdłuższy okres twojego cyklu. Właściwie to ostatni dzień może być płodny. Kochanie się między tymi dwoma czasami daje ci szansę, która jest najlepsza do poczęcia dziecka.

  To także pomysł, który dobrze przyjrzeć się oznakom, że organizm ludzki jest w stanie owulować. Sprawdzanie ciała, które ma temperaturę podstawową, jest z pewnością jedną z metod, aby to zrobić.

  BBT to upał, który pojawia się najpierw wczesnym rankiem. Po prostu nieznacznie się podnosi – czasami o mniej niż stopień – i utrzymuje się wyżej, aż do rozpoczęcia okresu po owulacji. Możesz dostrzec subtelne zmiany, które oznaczają, że jeden z jajników uwolnił komórkę jajową, jeśli codziennie rejestrujesz temperaturę.

  Aby po prostu wziąć BBT, będziesz chciał:

  pracować z ciałem, które jest podstawowe. Jest bardziej wrażliwy i bolesny w porównaniu ze standardowym i może wykazywać zmiany ciepła aż do niewielkiej części poziomu. Można je kupić w wielu aptekach za mniej niż 20 USD.

  Wiele osób ma problemy, nigdy, przenigdy, aż nawet nie próbują mieć. To dlatego, że często problemy w rzeczywistości nie mają objawów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, czy cokolwiek Ty lub Twój partner robicie, może zmniejszyć Twoje szanse na to, czy aktywnie starasz się mieć dzieci, czy dopiero planujesz je w przyszłości.

  Możesz, chociaż nie możesz kontrolować wszystkiego, co może wpłynąć na twoją płodność, jest kilka rzeczy.

  Ludzie są podobnie narażeni na problemy z płodnością. Obaj partnerzy mają problemy lub lekarze nie mogą znaleźć przyczyny w około jednej trzeciej przypadków.

  Oto kilka aspektów, które wpływają na zdolność pary:

  Wiek. Kobiety mogą być tworzone przy ilości kolekcji. Ta ilość spada dla nich po osiągnięciu połowy trzydziestki, gdy się starzeją, co utrudnia. W wieku 40 lat prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi od 90 do 67 procent. W wieku 45 lat jest to po prostu 15%. Facet jest mniej płodny po 40 roku życia.

  czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo? Typ. Kiedy chcesz mieć młode, nie zwlekaj. Im młodszy jesteś, tym wspanialszy.

  . Rzadziej zajdziesz w ciążę, jeśli będziesz palić lub. Tytoń i może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia u kobiet i zmniejszać liczbę mężczyzn. Palacze papierosów dodatkowo przechodzą menopauzę o kilka lat wcześniej niż osoby niepalące. Może również (ED).

  czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Nie pal ani nie używaj żadnych wyrobów tytoniowych.

  Konsumpcja. Lekarze twierdzą, że obecnie nie ma takiej ilości, jaką można bezpiecznie pić w trakcie. Może to spowodować. Może to dodatkowo zmniejszyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka, a intensywne spożywanie może zmniejszyć płodność plemników u mężczyzn.

  czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Ludzie powinni unikać alkoholu, gdy próbują zajść w ciążę.

  . Panie, które mogą mieć i pomijać. Ale kobiety, które mają naprawdę niedowagę, mogą również mieć problemy – ich systemy rozrodcze całkowicie się wyłączają. Faceci mogą mieć plemniki o niższej jakości ED.

  © 2014 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Poprz
  • Kolejny

  Pierś może być mięśniem pokrywającym tkankę mięśniową klatki piersiowej (piersiowej). Kobiece piersi są zbudowane z określonych mięśni, które wytwarzają mleko (mięsień gruczołowy) wraz z tłuszczem. O wielkości piersi decyduje ilość tłuszczu.

  Główna pierś produkująca mleko jest podzielona na 15 do 20 części, zwanych płatami. W obrębie każdego płata znajdują się mniejsze struktury, zwane zrazikami, w których wytwarzane jest mleko. Mleko przepływa przez system małych rur zwanych kanałami. Kanały łączą się i łączą w większe kanały, które ostatecznie wychodzą ze skóry w brodawki. Ciemny obszar otaczający sutek nazywany jest otoczką.

  Mięśnie łączne i więzadła pomagają Twojej piersi i nadają jej kształt. Nerwy zapewniają uczucie czucia w piersi. Pierś obejmuje również tętnice, naczynia chłonne i węzły chłonne.

  • : Złośliwe (rakowe) komórki mnożą się niezbyt często w piersi, ostatecznie rozprzestrzeniając się do pozostałej części ludzkiego ciała, jeśli nie są leczone. Rak piersi występuje prawie wyłącznie u kobiet, chociaż może to dotyczyć mężczyzn. Wskazania raka piersi obejmują obrzęk, krwawienie z brodawki lub zmiany w naskórku.
  • (DCIS): rak piersi w komórkach przewodów, który być może nie zajął dużo głębiej ani nie rozprzestrzenił się w organizmie. Kobiety zidentyfikowane jako mające DCIS mają wysokie prawdopodobieństwo wyzdrowienia.
  • (LCIS): Chociaż nazywa się to rakiem LCIS, który występuje w komórkach zrazików produkujących mleko, nie atakuje ani nie rozprzestrzenia się i tak naprawdę nie jest rakiem, co jest prawdą. Niemniej jednak kobiety z LCIS mają w rzeczywistości zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia inwazyjnej piersi w najbliższej przyszłości.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach przewodów, a następnie ponownie wnika w głąb piersi, utrzymując potencjał dystrybucji do pozostałej części ludzkiego ciała (przerzuty). Inwazyjny rak przewodowy jest uważany za najbardziej powszechny typ raka piersi.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach zrazika produkujących mleko, a następnie ponownie wnika w głąb piersi, utrzymując potencjał dystrybucji do pozostałej części ludzkiego ciała (przerzuty). Inwazyjny rak zrazikowy jest zdecydowanie rzadką postacią guzów nowotworowych.
  • : nieszkodliwy (niezłośliwy), wypełniony płynem worek, który zwykle rozwija się u kobiet w wieku około 30 lub 40 lat. Torbiele piersi mogą powodować tkliwość i mogą być również odsączone.
  • : naprawdę typowy guz niezłośliwy, który jest lity na piersi. Przeciętny gruczolakowłókniak powoduje bezbolesny, ruchomy obrzęk w piersi najczęściej występuje u kobiet w wieku 20 lub 30 lat.
  • : typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmienić wymiary w trakcie cyklu miesiączkowego.
  • : Biopsja piersi może wykazać niezbyt często wyglądające normalnie komórki niezłośliwe, które są przewodowe. Występowanie typowego przerostu może nieznacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia raka piersi w czasie życia kobiety.
  • : Nieprawidłowo wyglądające komórki namnażające się w przewodach piersiowych (atypowy rozrost przewodowy) lub zrazikach (atypowy rozrost zrazikowy), często stwierdzany podczas biopsji piersi. Mimo że stan nie jest nowotworowy, kobiety z atypowym rozrostem mają od czterech do pięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu z kobietami bez żadnych nieprawidłowości w piersiach.
  • : Niezłośliwa, brodawkowata masa piersi, która rośnie w przewodach piersiowych. Brodawczaki wewnątrzprzewodowe mogą być obrzękiem lub powodować przezroczysty lub krwawy wyciek płynu przez sutek.
  • Adenoza piersi: nienowotworowe powiększenie zrazików piersi. Na mammografii gruczolakowatość może wydawać się rakiem piersi, dlatego biopsja może być poważnie potrzebna, aby wyeliminować raka piersi.
  • : rzadki, często duży, szybko rosnący guz piersi, który w USG wygląda jak gruczolakowłókniak. Guzy liściaste mogą być złośliwe lub łagodne najczęściej rozwijają się u kobiet po czterdziestce.
  • : W reakcji na obrażenia ciała w obrębie otłuszczonej części piersi, może rozwinąć się grudka blizny. Ta masa może wydawać się rakiem piersi podczas oceny lub podczas mammografii.
  • : podrażnienie piersi, powodujące zaczerwienienie, dyskomfort, ciepło i stan zapalny. Matki karmiące są bardziej narażone na zapalenie sutka, które często jest całkowitą konsekwencją choroby. 
  • : Złogi wapnia w piersi są naprawdę odkryciem, które jest powszechne w mammografii. Wzorzec wapnia może zalecać guzy nowotworowe, powodując testy, które są dalej biopsją.
  • : Nadmierny rozwój męskich piersi. Ginekomastia może mieć wpływ na noworodki, chłopaków i mężczyzn.

  bez względu na to, czy zajmuje ci to trochę czasu, sposobem, który dobrze zwiększy Twoje szanse, będzie sporządzenie wykresu okresu płodności. Jeśli to zrobisz, możesz znaleźć najlepszą szansę, aby to się stało.

  Podczas owulacji przechodzisz przez swój cykl, a twoje ciało daje różne wskazówki, kiedy możesz je pokazać. Po prostu musisz wiedzieć, jak dokładnie ich szukać.

  Uwzględnione w wykresach, będziesz musiał:

  • Sprawdź, czy tak, kiedy jesteś.
  • Po prostu weź swoje ciało, które ma „podstawową temperaturę” – ciepło, gdy jesteś w pozostałej części.
  • zbadaj śluz szyjki macicy.
  • Śledź, kiedy zaczyna się miesiączka.
  • Zwróć uwagę, jeśli masz.

  zrozumienie tych informacji może z pewnością spowodować rozróżnienie. Jajko, które regularnie uprawia seks w tym czasie, zwiększa swoje szanse na zajście w ciążę, chociaż przeciętna para zajdzie w ciążę po około 5 lub 6 miesiącach prób, ludzie, którzy wiedzą, jak dowiedzieć się, czy i kiedy kobieta owuluje lub wypuszcza.

  Domowe testy i produkty zapewniają inny sposób monitorowania okresu płodności. Wiele osób stosuje je obok konwencjonalnych strategii, podczas gdy inni używają ich jako alternatywy.

  Zestawy predyktorów owulacji (OPK). Są to w większości apteki, a dodatkowo kosztują około 20 do 75 dolarów miesięcznie. Sprawdzana przez nich ilość hormonów luteinizujących (LH) w twoim.

  Zestawy te mogą Cię powiadomić o gwałtownym wzroście ilości LH, który pojawia się na 12 do 36 godzin przed owulacją. Badania wykazały, że zestawy są zwykle dokładniejsze w ponad 90%.

  Najnowsze zestawy OPK są elektroniczne. Są nieco droższe, ale mają wyświetlacz, który jest łatwiejszy do odczytania.

  Testy owulacyjne progesteronu. Jest to w aptekach lub kupowane online za około 40 USD miesięcznie. Kilkakrotnie badają znaną ilość metabolitu progesteronu w moczu. Ilości metabolitów zwykle zwiększają się w ciągu 24-36 godzin od owulacji … po owulacji, więc znalezienie metabolitu progesteronu w moczu może oznaczać 

  lub mikroskopy „paprociowe”. To małe mikroskopy – często wyglądające jak szminki – które badają przykład czyjejś śliny. Wraz z rozwojem w kierunku owulacji zwiększa się również ilość sodu w ślinie. Ilekroć spojrzysz na ślinę pod mikroskopem, sód tworzy wzór, który jest podobny do liści paproci.

  Jajniki mogą być ważną częścią. Ich zadanie jest dwojakie. Wytwarzane są przez nie hormony, w tym wywołujące miesiączki. Ich funkcją może być również wypuszczenie co najmniej jednego jaja na ewentualny miesiąc zapłodnienia.

  Może to powodować różne schorzenia, od cyst po guzy. Jajniki można znaleźć w obrębie zredukowanej. Co oznacza, że ​​w dolnej części brzucha – poniżej pępka – i miednicy, jeśli odczuwasz ból jajników, najprawdopodobniej to poczujesz. Musisz mieć zbadane przez lekarza, który jest regularny lub. Przyczyną tego jest kilka różnych warunków.

  Bolesność w jajnikach może być ostra lub przewlekła. Ostry ból, który pojawia się w jajnikach szybko (więcej niż kilka minut lub razy) i ustępuje w krótkim czasie. Przewlekły ból jajników zaczyna się wolniej. Potem trwa wiele miesięcy lub dłużej.

  Dyskomfort jajników może być stały. Albo może przyjść i dostać. Może się pogorszyć przy określonych zadaniach, takich jak na przykład oddawanie moczu. Może być więc umiarkowane, więc prawie go nie widzisz. Lub dyskomfort w jajnikach może być poważny i zakłóca codzienne życie.

  Techniki stosowane przez twojego lekarza do rozpoznawania bólu jajników są różne. Powinny być dokładnie zgodne z przypuszczalną przyczyną. Niezależnie od tego, twój lekarz zbiera całą historię, która jest medycznym wykonaniem i otrzymuje pytania dotyczące twojego dyskomfortu. Obawy mogą obejmować:

  • Gdzie odczuwałeś ból?
  • kiedy to się stało, zaczął?
  • Jak często czułbyś dyskomfort?
  • Czy aktywność powoduje lepszy czy gorszy dyskomfort?
  • więc jakie to dokładnie uczucie – umiarkowane, piekące, obolałe, ostre jak brzytwa?
  • jak dokładnie ten dyskomfort wpływa na Twoje życie, czyli codzienne testy, takie jak na przykład wraz z innymi rodzajami obrazowania, mogą dotyczyć przyczyny odczuwania bólu. Poniżej znajduje się lista możliwych przyczyn dyskomfortu w jajnikach, a także sposób ich leczenia i diagnozowania.

   Cysty to wypełnione płynem worki, które mogą tworzyć się w jajnikach. Występują często u kobiet, szczególnie w okresie rozrodczym. Często tworzą się w trakcie całej procedury. Może to nastąpić, gdy jajko nie zostanie uwolnione lub gdy worek – pęcherzyk – utrzymujący jajo nie rozpadnie się po uwolnieniu jaja. często nie wywołują żadnych objawów i rozpuszczają się na nich. Mogą jednak wywołać tępy ból i ostry jak brzytwa dyskomfort w przypadku, gdy cysta jest duża i pęknie.

   Hormony! Od do, te posłańcy kobiecości mogą wpływać na twój nastrój, wagę, a także twoje pragnienie posiadania. Dla większości kobiet kręci się w pobliżu, ale dla innych jest to wrak statku przy każdej zmianie zakrętu, który jest hormonalny.

   „Kobiety mogą i kilka cierpi w znacznym stopniu na zmiany hormonalne. Często dochodzi do prawdziwego punktu całkowitego przeżycia – tak jakby przez jakiś czas straciły kontrolę nad życiem” – twierdzi Christiane Northrup, autorka książki Mądrość i Kobiece ciała Kobieca mądrość., stres, – również – są jednym z aspektów, które mogą wywoływać hormonalne obroty w ogonie. Więc istnieje wiele możliwości, że przedmioty pójdą źle.

   W tym samym czasie Northrup informuje WebMD, istnieje wiele możliwości zastąpienia środków, które czujesz. „Czasami być może najmniejsze modyfikacje mogą z pewnością stworzyć ogromną różnicę”, stwierdza.

   WebMD zapytał Northrupa wraz z innymi ekspertami o najlepsze sugestie dotyczące tego, jak dokładnie radzić sobie z hormonami – od menstruacji po menopauzę i przeszłość.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

buca escort cratosslot baymavi vdcasino asyabahis tipobet
cratosslot giris baymavi giris asyabahis giris tipobet giris vdcasino giris vevobahis giris elexbet giris antalya escort bahis siteleri porno grandbetting giris casinomaxi perabet giris betboo giris marsbahis giris betebet giris mobilbahis giris meritroyalbet giris casinomaxi giris safirbet giris free porn izmit escort holiganbet giris venusbet giris bahsegel giris betpas giris bets10 giris casinovale giris celtabet giris dumanbet giris jojobet giris limanbet giris makrobet giris milanobet giris supertotobet giris betwinner giris markobet giris bahisnow giris imajbet giris dinamobet giris vegabet giris trbet giris gorabet giris pinbahis giris piabet giris gobahis giris oslobet giris betvole giris betmatik giris mariobet giris pulibet giris tulipbet giris betgram giris gencobahis giris tempobet giris polobet giris cabforward.net