Ale zawsze pozostawał w kontakcie ze swoją ojczyzną i miał dom weekendowy w Vogtland
Ale zawsze pozostawał w kontakcie ze swoją ojczyzną i miał dom weekendowy w Vogtland
Tym samym pobił poprzedni rekord swojego kolegi Thomasa Reitera, który przebywał w kosmosie przez 350 dni – powiedział rzecznik DLR Andreas Schütz.
Oznacza to, że Gerst jest astronautą, który przebywa najdłużej w kosmosie w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej Esa. Jednak niektórzy Rosjanie i Amerykanie przebywają w kosmosie ponad dwa razy dłużej.
zabawa
Gwiazda popu Steen zaskakuje emocjonalnym wyznaniem
Queen ma problemy z internetem ze Schalte
Te gwiazdy zarabiają najwięcej pieniędzy na świecie
Zmarł autor bestsellerów John le Carré
Dirk Ostermann mówi o swojej diagnozie raka
Heidi Klum i córka Leni: ich pierwszy wywiad
Dana Schweiger schudła 14 kilogramów: "Miej teraz talię"
Rebecca Mir i Massimo Sinató zostają rodzicami
Ellen staje się Elliot Page: "Juno"-Star jest osobą transpłciową
Byk Cher, Kavaan, podróżuje
Księżna Meghan straciła drugie dziecko
Pietro Lombardi schudł – i jak
"Jeśli nadal to widzę …"
Gwiazdy opłakują Karla Dalla
"Jestem bardzo szczęśliwy z powodu Alexa, zwłaszcza że wiem, ile pracy, wysiłku i wytrwałości potrzeba, aby spędzić tak długi czas na orbicie"powiedział Reiter z niemieckiej agencji prasowej. "Jego praca jako naukowca, inżyniera pokładowego i dowódcy jest teraz nierozerwalnie związana z historią ISS. Nie tylko my jako europejscy astronauci i kosmonauci możemy być z tego dumni."
Nadal nie jest pewne, czy Gerst opublikuje coś na temat swojej płyty na Twitterze. Podobnie jak w przypadku swojej pierwszej misji w 2014 roku, astronauta pozwala swoim obserwatorom na Twitterze uczestniczyć w swoim czasie w kosmosie – dzięki imponującym zdjęciom Ziemi i pracy na ISS. Gerst wyjechał na ISS 6 czerwca. Jego powrót na ziemię zaplanowano na 20 grudnia.
Jest to najbardziej wymagająca naprawa w historii ISS: bardzo czuła kamera na promieniowanie kosmiczne jest uszkodzona. W skafandrach kosmicznych astronauci próbują teraz rozwiązać problem.
Ostatnie poprawki nowego systemu chłodzenia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: dwóch astronautów ponownie opuściło ISS w sobotę na wymagającą misję na świeżym powietrzu. Włoski kosmonauta Luca Parmitano i Amerykanin Andrew Morgan naprawili spektrometr magnetyczny AMS na ISS. Potrzebne jest nowe chłodzenie. Ta praca powinna była zakończyć się misją, jak zapowiedziała amerykańska agencja kosmiczna NASA.
Obrazy na żywo z NASA pokazały, jak dwaj podróżnicy kosmiczni opuścili stację w południe i pracowali nad urządzeniem w stanie nieważkości. Chcieli też sprawdzić, czy nowe chłodzenie działa.
(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="-1499885105"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "
NA ŻYWO Z KOSMOSU: @AstroDrewMorgan i @ESA astronauta @Astro_Luca wyruszają w kosmiczny spacer, aby zakończyć instalację nowego systemu chłodzenia w detektorze ciemnej materii @ Space_Station. Zapytaj S używając #askNASA i oglądaj relację na żywo: https://t.co/Ixd4cI3MUA https://t.co/Ixd4cI3MUA
– NASA (@NASA) 25 stycznia 2020 r" , „Twitter”); }) ();
Od połowy listopada zostały w sumie cztery przydziały terenowe. Naprawa została uznana za najbardziej wymagającą w historii stacji kosmicznej znajdującej się około 400 kilometrów nad ziemią.
Podróże w kosmosie: podróże w kosmos – księżyc, Mars, wojsko: jakie narody planują w kosmosie? Teoria potwierdzona: asteroida powoduje wymarcie dinozaurów o 80 milionów euro mniej: rząd federalny chce zmniejszyć fundusze dla agencji kosmicznej Esa
Urządzenie jest rodzajem dużego aparatu fotograficznego, który fotografuje cząsteczki promieniowania kosmicznego. Celem nagrań jest ustalenie, co dzieje się w niedostępnych miejscach Drogi Mlecznej. Został zainstalowany w 2011 roku – ostatni raz, gdy chłodzenie nie powiodło się.https://yourpillstore.com/pl/ Bez naprawy urządzenie musiałoby zostać wyłączone w dającej się przewidzieć przyszłości. To również wydłuża jego żywotność.
Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa
Był wzorem do naśladowania dla całych Niemiec. Kosmonauta Sigmund Jähn zmarł w wieku 82 lat. Przedstawiciele polityki i nauki okazują mu szacunek – pierwszy Niemiec w kosmosie.
Politycy i naukowcy zareagowali na śmierć Zygmunta Jähna, pierwszego Niemca w kosmosie, ze smutkiem i współczuciem. "Imponujący człowiek i raczej cichy bohater"- napisał w niedzielę na Twitterze wicekanclerz Olaf Scholz (SPD). Przewodniczący lewicowej frakcji parlamentarnej w Bundestagu Dietmar Bartsch złożył kondolencje wdowie po Jähnie i jego krewnym: "Prawdziwy bohater, a jednocześnie taka pokorna osoba."
Jähn zmarł w sobotę w wieku 82 lat, jak ogłosiło Niemieckie Centrum Lotniczo-Kosmiczne (DLR) w niedzielny wieczór. Kosmonauta był w NRD bohaterem ludowym i cieszył się dużą popularnością. Pomimo swojej sławy zawsze pozostawał pokorny i dlatego był szczególnie szanowany.
Lewicowy polityk Gregor Gysi nazwał Jähna "bardzo powściągliwy i pokorny". Sekretarz Generalny CDU Paul Ziemiak nazwał Jähna prawdziwym pionierem. Zainspirował miliony młodych ludzi do przekraczania siebie i bycia ciekawymi. "Wszystkie Niemcy opłakują dziś swojego pierwszego człowieka w kosmosie"- napisał Ziemiak w krótkiej wiadomości. Premier Turyngii Bodo Ramelow również skomentował śmierć Jähna na Twitterze.
(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="-62346769"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "
23 stycznia 2019 roku miałem zaszczyt osobiście spotkać się z Sigmundem Jähnem w Jenie! Teraz umarł i opłakuję silną osobę &# 128531;. Drogi Zygmuncie, życzę udanego lotu! Dbaj o ziemię, była twoja rada! pic.twitter.com/TbEGzudpMp
– Bodo Ramelow (@bodoramelow) 22 września 2019 r" , „Twitter”); }) ();
"Wzór do naśladowania, ponieważ jest i było niewielu"
Premier Saary Tobias Hans pochwalił Jähna jako jednego "Wzór do naśladowania, ponieważ jest i było niewielu". Premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU) przypomniał: "Poznałem go jako sprytnego i pokornego Saksona. Utrzymamy dzieło jego życia przy życiu."
Towarzysze Jähna z podróży kosmicznych również wyrazili smutek. "Wiadomość o śmierci Sigmunda Jähna głęboko mnie poruszyła"powiedział Jan Wörner, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). "Ilekroć się spotykaliśmy, było to bardzo osobiste, rozwijała się przyjaźń, która nie dotyczyła tylko podróży kosmicznych i jego niestrudzonego wsparcia dla europejskich astronautów."
"Pierwszy Niemiec w kosmosie zawsze postrzegał siebie jako budowniczego mostów między Wschodem a Zachodem w zakresie pokojowego wykorzystania przestrzeni. Będziemy szanować i kontynuować jego przesłanie dla Ziemi w kosmosie"- powiedziała Pascale Ehrenfreund, przewodnicząca zarządu Niemieckiego Centrum Aerospace (DLR).
26 sierpnia 1978 roku Jähn wystartował z rakietą "Sojuz 31" z centrum kosmicznego Bajkonur w ówczesnej radzieckiej republice Kazachstanu do stacji kosmicznej Salut 6. Wraz z radzieckim kosmonautą Walerim Bykowskim (1934-2019) przebywał w kosmosie przez 7 dni, 20 godzin i 49 minut. Dopiero w 1983 roku Ulf Merbold poleciał w kosmos z zachodu jako drugi Niemiec.
Jähn był wyszkolonym drukarzem
Sigmund Werner Paul Jähn, urodzony 13 lutego 1937 r., Był podpułkownikiem armii NRD NVA. Przeszkolony drukarz pochodził z małego saksońskiego miasteczka Morgenröthe-Rautenkranz. Po przeszkoleniu jako pilot myśliwski w siłach powietrznych NVA, był przygotowany do lotu w kosmos od 1976 roku w Związku Radzieckim po ciężkim przeszkoleniu.
Po upadku muru był początkowo bezrobotny. Później pracował dla Niemieckiego Centrum Kosmicznego i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i szkolił europejskich astronautów w rosyjskim mieście gwiazd.
Po śmierci Sigmunda Jähna: "Miałem szczęście" Valery Bykowski: radziecki kosmonauta i towarzysz bohatera NRD umiera85. Urodziny: Wspomnienie kosmicznego pioniera Jurija Gagarina
W jego rodzinnym mieście Vogtland, Niemiecka Wystawa Kosmiczna upamiętnia jego lot kosmiczny. Jähn, który był żonaty i miał dwie córki, mieszkał w Strausbergu pod Berlinem. Ale zawsze pozostawał w kontakcie ze swoją ojczyzną i miał dom weekendowy w Vogtland.
Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa
Donald Trump odmawia nakręcenia filmu o lądowaniu na Księżycu "Pierwszy człowiek" oglądać. Prezydent USA usprawiedliwia swoją niechęć do tego, co uważa za niepatriotyczną inscenizację.
Najnowsze wiadomości w filmie
Poseł do Bundestagu spodziewa się seksistowskich ataków
Trump Casino jest wysadzone w powietrze – kto może wcisnąć przycisk?
Influencer (30) umiera podczas podnoszenia tyłka
Słonia rodzi krowa – reakcja stada zadziwia
Wiceprezydent USA Pence zaszczepił się przeciwko Coronie
Misja NASA umożliwia pierwsze spojrzenie na Marsa
Te zasady dotyczą fajerwerków w ogrodzie
Spahn prosi o cierpliwość przy dystrybucji szczepionki
Dziwne pojawienie się piwa w parlamencie USA
Nagle nie ma możliwości powstrzymania ministra
Użycie pojemnika z powodu Corona powoduje poruszenie
Usługa holownicza ma złą niespodziankę
Zimowa pogoda powoduje chaos na wschodnim wybrzeżu USA
Jakie są szanse na białe Święta Bożego Narodzenia?
Święty Mikołaj zbliża się z młotem
Prezydent USA Donald Trump chce dramatu "Pierwszy człowiek" wokół lądowania na Księżycu w 1969 roku, ponieważ flaga amerykańska nie jest widoczna. "To smutne. Wygląda na to, że są zawstydzeni, że to amerykańskie osiągnięcie. To okropne"Trump powiedział "Codzienny rozmówca". "Dlatego nie chciałbym oglądać filmu."
W filmie występują astronauci Neil Armstrong (Ryan Gosling) i Buzz Aldrin (Corey Stoll), którzy wylądowali na Księżycu w 1969 roku i pomyślnie powrócili na Ziemię. Nie pokazuje jednak, jak rozpościerają flagę USA i przyczepiają ją do powierzchni księżyca. Gosling i inni twórcy filmu stwierdzili, że lądowanie na Księżycu było bardziej ludzkim osiągnięciem niż amerykańskim. Armstrong, który zmarł w 2012 roku, nie wyglądał na takiego "amerykański bohater" Zrozumiany. Niech historia będzie "ludzki i uniwersalny", poinformował swoich synów Rick i Mark Armstrong.
(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="1601006895"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "
#proudtobeanAmerican #freedom #honor #onenation # Apollo11 # July1969 # roadtoApollo50 pic.twitter.com/gApIwLzaJw
– Dr. Buzz Aldrin (@TheRealBuzz) 3 września 2018" , „Twitter”); }) ();
88-letni Aldrin, który był drugą osobą, która spacerowała po Księżycu po Armstrongu, również wkroczyła i zdawała się krytykować ocenę Goslinga. Opublikował na Twitterze zdjęcie tej chwili z flagą USA i hashtagami, takimi jak "dumny z bycia Amerykaninem", "wolność" i "honor". Aldrin nie był jednak bardziej szczegółowy. Senator Ted Cruz opisał decyzję, aby nie pokazywać flagi w filmie jako "bardzo smutny".
Film Damiena Chazelle rozpocznie się w Niemczech na początku listopada pod tytułem "Wyjazd na księżyc".
Wykorzystane źródła: dpa
Śledztwo w sprawie falstartu rakiety Sojuz wciąż trwa. Astronauci mieli szczęście w nieszczęściu. Ale Rosja już planuje następny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Po nieudanym wystrzeleniu rosyjskiej rakiety Sojuz amerykańska agencja kosmiczna NASA nie spodziewa się opóźnień w powrocie na Ziemię niemieckiego astronauty Aleksandra Gersta. Lot powrotny z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS odbędzie się zgodnie z planem w grudniu, powiedział szef NASA Jim Bridenstine. Dokładny plan będzie dostępny dopiero po zakończeniu dochodzenia w sprawie incydentu.
Następny załogowy start pod koniec listopada?
Z kolei rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos nie podała dokładnych informacji o czasie lotu powrotnego. Szukając przyczyny wypadku, rezultatów można się spodziewać do 20 października – powiedział rzecznik Siergiej Krikalew. "Postaramy się jak najszybciej doprowadzić do startu kolejnej załogi"- powiedział były kosmonauta. Agencja Interfax podała, powołując się na nienazwane źródła rosyjskich podróży kosmicznych, że następny załogowy start może odbyć się pod koniec listopada.
Rakieta Sojuz podczas startu z Bajkonuru (l): Niedługo potem pojawił się problem techniczny. (Źródło: Dmitri Lovetsky / AP / dpa)
Wystrzelenia zostały na razie zawieszone, ponieważ w czwartek wyrzutnia Sojuz napotkała problemy techniczne wkrótce po starcie z kosmodromu Bajkonur i rozpadła się na poszczególne części.
Przypadkowi astronauci powinni znowu latać
Kosmici Alexej Ovtschinin i Nick Hague przeżyli awaryjne lądowanie w swojej kapsule "Sojuz-MS10" nietknięty. Powinniście teraz wystartować w ISS wiosną 2019 roku, napisał na Twitterze szef Roskosmos Dmitri Rogozin: "Chłopcy na pewno będą latać." Ovchinin i Hague wrócili w piątek z Bajkonuru do rosyjskiego centrum kosmicznego Star City pod Moskwą.
Statek kosmiczny Sojuz rozbił się: Aleksander Gerst zagroził długą misją w kosmosie Wyciek tlenu w kosmosie: rosyjska agencja kosmiczna uważa, że sabotaż jest możliwy
W międzyczasie zespoły poszukiwawcze znalazły fragmenty rozbitej rakiety na stepie Kazachstanu. Gruz nikomu nie zaszkodził – powiedział przedstawiciel kazachstańskiej obrony cywilnej. Miejsce to znajduje się 40 kilometrów od miasta Dscheskasgan.
Zbiorniki oporowe jako przyczyna wypadku
Krikalev podejrzewał, że przyczyną wypadku był jeden z czterech zbiorników ciągu (dopalaczy), które są przymocowane do najniższego stopnia rakiety i które są wyrzucane po spaleniu. Według Interfax, wzmacniacz zderzył się z drugim najniższym poziomem.
Gerst, amerykańska astronautka Serena Aunon-kanclerz i rosyjski Siergiej Prokopjew mają wrócić na Ziemię z ISS w połowie grudnia. Gerst jest na ISS od czerwca i jest pierwszym Niemcem, który objął tam dowództwo od początku października.
Wykorzystane źródła: dpa
Po podróży dookoła świata w 1978 roku Zygmunt Jähn stał się ludowym bohaterem NRD – nie do końca dobrowolnie. Jego reputacja przetrwała upadek muru berlińskiego, a pierwszy niemiecki astronauta pozostał głównym graczem w branży do końca.
Prawie osiem dni lata 1978 roku miało ukształtować późniejsze życie Zygmunta Jähna: 26 sierpnia kosmonauta NRD wystartował z kosmodromu Bajkonur z kapsułą kosmiczną "Sojuz 31" do stacji orbitalnej Salut 6. Wraz z sowieckim dowódcą Walerim Bykowskim (1934-2019) spędza w kosmosie 7 dni, 20 godzin i 49 minut, okrążając Ziemię 125 razy. Po powrocie 3 września kosmonauta jest znanym bohaterem NRD – i pierwszym Niemcem w kosmosie.
Każde dziecko w NRD znało swoje imię. Wielu chciało zostać kosmonautą takim jak on, unosić się w nieważkości w kosmosie i obserwować Ziemię z tej perspektywy.
Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.